Australia HYUNDAİ TUCSON

YAKLAŞIK 100.000 SUV MOTOR YANGIN RİSKİ TAŞIYOR ?

2015-2021 Hyundai Tucson hatırlattı: Yaklaşık 100.000 SUV motor yangın riski taşıyor, ‘açık alana park edilmesi gerekiyor’

Hyundai Australia, motor yangın riski oluşturan kilitlenme önleyici frenler (ABS) üretim hatası nedeniyle üçüncü nesil Tucson orta boy SUV’nin 93.572 örneğini geri çağırdı.

Geri çağırma, 1 Kasım 2014 ile 30 Kasım 2020 arasında satılan ve ABS modülünde neme maruz kaldığında kısa devre yaptığı söylenen bir elektronik kontrol devre kartıyla satılan MY15-MY21 Tucson’ları içeriyor .

Sonuç olarak, elektronik kontrol devre kartına sürekli güç verildiğinden, kontak kapatıldığında bile motor bölmesinde yangın başlama riski vardır.

Hyundai Australia, “Bu , araçtaki yolcular, diğer yol kullanıcıları ve çevredekiler için bir kaza, ciddi yaralanma veya ölüm ve/veya mal hasarı riskini artırabilir” dedi ve ekledi: “Kısa devre, frenin çalışmasını etkilemez. sistem.”

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’na (ACCC) göre, “etkilenen araçların açık bir alana ve yanıcı malzemelerden ve yapılardan uzağa park edilmesi gerekiyor”, yani bir garaja veya kapalı bir otoparka değil.

kaynak : carsguide

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir