MAZDA

Mazda 6 2014-2019 Sorunları, Motor, Yakıt Ekonomisi, Artıları ve Eksileri Nelerdir ?

Mazda 6 2014-2019 Sorunları, Motor, Yakıt Ekonomisi, Artıları ve Eksileri Nelerdir ?

Mazda, Ford ile olan ortaklığını bitirdikten sonra, kendini kanıtlamak için yeni kurum içi geliştirilmiş ürünler bulmak zorunda kaldı. 

Üçüncü nesil Mazda 6 bunlardan biri. Sportif kullanıma sahip şık bir önden çekişli aile sedanaracı, geçmişte Mazda 6 isteğe bağlı bir Ford kaynaklı V6 Motor sunuyordu. 

2014-2019 Mazda 6, 2.5L Mazda Skyactiv 4 silindirli motorla birlikte geliyor. Skyactiv teknolojisi sayesinde Mazda 6, piyasadaki en yakıt tasarruflu aile sedanlarından biridir.

2018 için diziye 2.5L turbo motor eklendi. Mazda 6, hala geleneksel bir otomatik şanzıman sunan az sayıdaki otomobilden biridir. Mazda 6 sürücü odaklı bir araçtır, hassas ve iyi kontrol edilen direksiyonu ile yolu çok iyi tutar. 

Güvenilirlik ortalamanın üzerindedir, ancak dikkat edilmesi gereken sorunlar vardır.

Mazda 6 sorunları: Kütle hava akış sensörünün arızalanmasıyla ilgili birkaç şikayet var . Kötü bir kütle hava akış sensörü, marş ve durmaya neden olabilir. Sensörün değiştirilmesi kolaydır. Parça parası yaklaşık  1150 TL  ​​arasında satılıyor.

Şanzıman vites değiştirme tertibatının içindeki bir yapıştırma düğmesi, ses sistemi açıkken ve aküyü boşalttığına neden oluyor. NHTSA web sitesinde bu konuyla ilgili bir dizi rapor bulunmaktadır. Sorunu onarmak için anahtarın veya tüm vites kolu komplesinin değiştirilmesi gerekir yaklaşık 3000-4000 TL arasındadır.

Arızalı bir ateşleme bobini güç eksikliğine ve Check Engine ışığının yanlış kodlarla yanmasına neden olabilir. Kötü ateşleme bobini yeni bir parça ile değiştirilmelidir. Bujileri değiştirmek iyi bir fikirdir.

Daha yüksek kilometrelerde, valfler üzerindeki karbon birikmesi de motorun teklemesine neden olabilir. Bu sorun doğrudan enjeksiyonlu motorlar için yaygındır. Çözüm, valfleri özel bir spreyle veya manuel olarak temizlemektir.

Saygılarımızla

Kaynak :samarins.

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir