ALFA ROMEO

ALFA ROMEO GÜVENİLİR MİDİR OTOMOBİL MARKASINA DÜRÜST BİR BAKIŞ

Alfa Romeo’nun gerçekten insanların söylediği kadar güvenilir olup olmadığına bu yazımızda irdeliyoruz.

Alfa Romeo güvenilirmidir ?

Güvenilirlik Endeksi  güvenilirlik için 214 puan verir, bu da çok zayıftır. İngiltere Güvenilirlik Endeksi aşağıdakileri dikkate alır;

  • Onarım faktörleri
  • Parçaların maliyeti
  • Arızaların sıklığı

Tüm otomobillerin ortalaması 100, İngiltere ortalama endeksi 118’dir. Yani sayı ne kadar düşükse araba o kadar güvenilirdir.  Alfa Romeo’nun puanı 214. Güvenilirlik Endeksi, bir Alfa Romeo’nun ortalama yaşının 4.9 ve ortalama kilometrenin 88,264 km olduğunu belirtir.

WarirDirect ayrıca Alfa Romeo’yu güvenilirlik açısından zayıf olarak değerlendiriyor.

Tüketici raporları ne kadar güvenilir?

Gerçek sürücüler dışındaki herkes bize Alfa Romeo’nun güvenilmez olduğunu söylediğinden, tüketici raporlarının güvenilir olup olmadığını nasıl bilebiliriz?

Dürüst olmak gerekirse, oldukça güvenilirler. Tüketici anketleri araba sahibi olanlara soruyor ve aynı zamanda geri çağırma ve arızalardan da yararlanıyor. 

Güvenilirlik Endeksi ile çalışan Warir Direct, sonuçlarını kendi verilerinden toplar. Doğrudan uzatılmış garantiler satar ve verilerini toplamak için 50.000’den fazla araca sahiptir.

Yani, oldukça güvenilirler.

Sonuç olarak, tüketici raporları ve anketleri muhtemelen bir arabanın ömrünü bilmenin en güvenilir yoludur. 

Alfa Romeo neden güvenilmez ?

Arabalara bakarken güvenilirlik önemli bir faktördür. Aslında o kadar önemli ki yeni bir araba ararken en önemli önceliklerimiden  biri

Ancak, bir Alfa Romeo satın almak isteyenler için durum böyle mi? 

 

Alfa Romeo güvenilir midir?

Hayır, kısa cevap. Olduğu gibi, Alfa Romeo özetiyle oldukça doğru görünüyorlar

Warir Direct ayrıca Alfa Romeo’yu güvenilirlik açısından zayıf olarak değerlendiriyor.

Ancak, Auto Express raporlarına Alfa Romeo Giulietta’ya ait olanlardan bakarsak , incelemeler tamamen farklıdır. Aslında, bu incelemelere tek başına bakarsak, Alfa Romeo etrafındaki en güvenilir markalardan biri gibi görünecektir.

Elbette, Hangi ankette, Alfa Romeo sadece% 69’luk bir güvenilirlik puanı ile en güvenilir olmayan otomobil üreticileri için ilk 5’e girdi.

Sürücü incelemeleri hariç her şey bize Alfa Romeo’nun güvenilmez arabalar olduğunu söylüyor.

Tüketici raporları ne kadar güvenilir ?

Gerçek sürücüler dışındaki herkes bize Alfa Romeo’nun güvenilmez olduğunu söylediğinden, tüketici raporlarının kendilerinin güvenilir olup olmadığını nasıl bilebiliriz?

Dürüst olmak gerekirse, oldukça güvenilirler. Tüketici anketleri araba sahibi olanlara soruyor ve aynı zamanda geri çağırma ve arızalardan da yararlanıyor. Güvenilirlik Endeksi ile çalışan WarirDirect, sonuçlarını kendi verilerinden toplar. 

Yani, oldukça güvenilirler.

AutoExpress’teki sürücüler bize neden farklı anlatıyor? Sadece yorum yapan insanlar olabilir. 

Tüketici raporları, sonuçları toplamak için çok daha geniş bir yelpazeye sahiptir ve AutoExpress’teki örnek, WarrantyDirect’in sahip olduğundan çok daha küçüktür.

Sonuç olarak, tüketici raporları ve anketleri muhtemelen bir arabanın ömrünü bilmenin en güvenilir yoludur. 

Alfa Romeo neden güvenilmez ?

Alfa Romeo’nun güvenilmez olarak kabul edilmesinin birkaç nedeni vardır.

Güvenilirlik Endeksine göre, ana sorunlardan biri Aks ve Süspansiyon’a düşmektedir.Bu, tüm hataların% 25.91’ini oluşturmaktadır. Elektrik arızaları, arızaların% 18.13’ü ile ikinci sırada gelmektedir.

Kaynak :/www.osv.ltd.uk

Saygılarımızla

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir