PORSCHE

Porsche Arabaları : Sahiplerinin karşılaştığı en Yaygın Arızalar

Porsche kelimesi ve akla gelmesi muhtemel kelimeler ‘kalite’ ve ‘performans’ dır. Önde gelen bir otomobil üreticisi olarak itibarı dünya çapında bilinir ve birçokları tarafından ikinci olarak kabul edilmez. Bu nedenle, araçlarında, çevrimiçi olan birçok hataların hikayelerini duymak daha şaşırtıcı.

 Birçok forum ve tartışma panosunu kendiniz geçirme zahmetinden kurtulmak için, eski ve yeni farklı modellerle ortaya çıkan tüm yaygın hataları tek bir yerde derledik.

 

 

Porsche Carrera

Porsche kelimesi ve akla gelmesi muhtemel kelimeler ‘kalite’ ve ‘performans’ dır. Önde gelen bir otomobil üreticisi olarak itibarı dünya çapında bilinir ve birçokları tarafından ikinci olarak kabul edilmez. Bu nedenle, araçlarında, çevrimiçi olan birçok hataların hikayelerini duymak daha şaşırtıcı.

 Birçok forum ve tartışma panosunu kendiniz geçirme zahmetinden kurtulmak için, eski ve yeni farklı modellerle ortaya çıkan tüm yaygın hataları tek bir yerde derledik.

 Porsche Carrera

 

Kırık Başlı Cıvatalar

Silindir kafalarında bulunan Carrera 911 egzoz saplamaları, özellikle parçalanma ve kırılma eğilimindedir ve değiştirilmesi gerekir. Bunun nedeni, başlı cıvataların motorun egzoz sistemindeki ısı tarafından tekrar tekrar temperlenmesidir.

Soğutucu Kaçağı

Bu, korozyondan kaynaklanan yaygın bir hatadır. Birçok sürücü, eski modellerde soğutma sıvısının genleşme deposunun alt yarısını sızdırdığını bildirdi.

Motor Arızası

1999’dan 2004’e kadar üretilen modellerde bilinen bir sorun. Çevrimiçi bir Carrera sahibi, zamanlama zincirinin çıkması ve değiştirilmesi gereken tüm motoru bozması nedeniyle felaketli bir motor arızası yaşadığını söyledi. 2005 Model 911 bu kusuru düzeltmek için yükseltildi.

Porsche Boxster

Motor Ara Mil Yatağı Hatası

1997’den 2005’e kadar Porsche Boxster modelleri, IMS yatağı olarak da bilinen ara şaft yatağının yüksek bir arıza oranına sahiptir. 

IMS rulmanı arızalandığında, motor boyunca metal kalıntılar bırakır ve bu da tam bir yeniden inşa veya bir sandık motoru gerektirir.

Lastik Aşınması

Bazı sürücüler tekerleğin yanlış hizalanması nedeniyle Boxster’larda hızlı ve dengesiz lastik aşınması olduğunu bildirmiştir. 

Lastikler, iç ve dış kenarlarda düz olmaktan ziyade daha fazla aşınmış görünüyorsa, bu, otomobilin tekerlek hizalama çalışmasına ihtiyaç duyduğunun iyi bir göstergesidir.

Elektrikli Katlanır Tavan Problemleri

Boxster sahipleri elektrikli katlanır tavan kesintili bir arıza bildirdi. Elektrikli katlanır tavan yarıya kadar sıkıştığı bilinmektedir. Sorunun mizaçsal doğası, bazı olası noktalarda kötü veya bozulmuş bağlantılara düşebilir.

Porsche Cayenne

Soğutma Sistemi Boruları Aşırı Isınıyor

Cayenne sahipleri soğutma sisteminin aşırı ısındığını ve plastik tüplerin eridiğini ve patladığını bildirdi. 

Bu problem boruların plastikten alüminyuma yükseltilmesiyle önlenebilir.

Hava Yastığı Arızası

Birçok Cayenne sürücüsü, hava yastığı arıza ışığının istem dışı yanıp söndüğünü kaydetmiştir. 

Bilinen bu soruna sürücü koltuğunun altındaki hatalı bağlantı neden olur ve kalifiye bir tamirci getirildiğinde kolayca düzeltilebilir.

Tıklama ve Bip Sesi

Arabanın altından bir tıklama ve bip sesi duyulduğu bilinmektedir. Sorunla mücadele etmek için yeni bir alet kümesi gerekebilir, ancak konunun nitelikli bir tamircinin görmesi genellikle en iyi eylem yoludur.

Porsche Panamera

Kam Mili Sorunları

Porsche, kusurlu eksantrik mili ayarlayıcıları nedeniyle Çin’de 14.571 otomobilini hatırlattı. 

Geri çağrılan otomobiller, Nisan 2009’dan Eylül 2011’e kadar yapılan birkaç ithal Panamera modelini içeriyordu. Bazı modellerde eksantrik mili ayarlayıcısının cıvatasının gevşeyebileceği veya kırılabileceği ve tek düzeltmenin parçanın değiştirildiği bildirildi.

Arızalı Radyatör Pompası

Birçok çevrimiçi forumdaki sürücüler Porsche Panamera’da arızalı bir radyatör pompası bildirdi. 2012 modelinin çevrimiçi bir sürücüsü, radyatör pompasının arabada sadece 40.000 km gittikten sonra arızalandığını söyledi.

İstenmeyen Hızlanma

Panamera 3.6l ve Panamera 3.0L Hybrid modellerinin sürücüleri forumlarda araçlarının beklenmedik bir şekilde hızlandığını belirtti. 

Bir sürücü, arabasının dönüş yapmak yerine beklenmedik bir şekilde ilerlediğini ve frenler uygulandıktan sonra bile devam ettiğini belirtti.

Porsche Macan

Yolcu Yan Ayna Hatası

Birçok Porsche Macan sahibi çevrimiçi olarak geri vitese geçerken yolcu yan aynasının kaldırıma doğru aşağıya doğru pozisyon almadığını belirtmiştir. 

Kamera Sorunlarını Yedekleme

Yedek kamera, birçok sürücü tarafından sürücünün bir park alanına geri dönme yeteneğine yardımcı olmaktan ziyade son derece odak dışı olduğu belirtildi.

Alarm Sorunları

Alarmın, Porsche Macan’ın bazı modellerinde son derece hassas olduğu biliniyor ve park edildiğinde rastgele çalıyor. 

Bir sürücü, kendi arabasına yakın olan başka bir araba alarmı ayarında alarmının çaldığını belirtti.

Arka Cam Yıkayıcı Sızıntıları

Arka cam yıkayıcı çıkışından istenmeyen bir top sürmenin geldiği bilinmektedir. 

Arabayı sıcak koşullarda bırakarak, sabunlu sıvının arka camda fışkırttığı ve kuruduğu ve ağır bir çirkin iz bıraktığı bildirildi.

Porsche Cayman

Su Pompası Arızası

Porsche Cayman’ın birçok sürücüsü sızdıran veya arızalı bir su pompasından bahsetti. Sürücüye dikkat dağıtıcı bir ses çıkarır ve sadece parçanın değiştirilmesi ile giderilebilir.

Debriyaj Arızası

Porsche Cayman’daki kavramaların gıcırdadığı ve birkaç yıl sonra volanla değiştirilmesi gerektiği bilinmektedir. 

Bazı Porsche Cayman sahipleri çevrimiçi, debriyajı devreye sokarken ve debriyajı bırakırken garip bir gümbürtü fark ettikten sonra sorun hakkında uyarıldıklarını söylediler.

Ekibimize destek@otomakinist.com mail adresimizden ulaşabilirisiniz…..

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir