BUGATTİ

Bugatti’nin Bazı Süper Arabaları Hakkında Arızalar Nelerdir ?

Bu lüks süper arabalar, bu listenin açıkça gösterdiği gibi, hatasız değildir.

Zenginler ve ünlüler, garajlarında Bugatti ismiyle bir arabaya sahip olmak için yüklü miktarda para harcamaya istekli olabilirler, ancak aşağıdaki listede gösterildiği gibi, bu lüks süper arabalar hatasız değildir. 

Şirket, otomobilleriyle ilgili mekanik sorunlar nedeniyle bir dizi model otomobilini hatırlamak zorunda kaldı.

Bugatti Veyron Yapısal Sorunlar İçin Geri Çağırdı

Geri çağırmalardan biri, 2006-2010 yılları arasında üretilen Bugatti Veyron modelleri, 2010-2012 Bugatti Veyron Sport ve 2011-2013 Bugatti Veyron Super Sport içindi.

Şirket, araçlardaki alüminyum panellerin aşınabileceğini ve düşebileceğini keşfettikten sonra 2016 yılında yaklaşık 100 aracı geri çağırdı – özellikle Bugatti Veyron’un erişebileceği hızlarda – potansiyel olarak tehlikeli bir arıza – kriko plakalarının da bulunduğu tespit edildi çok zayıf, yani düz bir lastiği tamir etmeye çalışan herkesin milyon dolarlık arabasına gömülü krikosu ile kolayca sonuçlanabilir.

Yakıt Deposu İle İlgili Sorunlar İçin

Bugatti aynı zamanda yakıt göstergeleriyle ilgili sorunları olan birkaç Veyron aracını hatırlamak zorunda kaldı. 

Gösterge panosundaki gösterge, araçta benzin kalmamış olsa bile, tankta bol miktarda yakıt bulunduğunu göstererek, sürücülerin sonunda a yolda mahsur kalmasına neden oldu.

En yüksek hızda, bir Bugatti Veyron tankını sadece 19 dakika içinde boşaltabilir, bu nedenle gösterge tablonuzdaki yakıt göstergesinden doğru bir okuma almak hayati önem taşır! 

Sadece birkaç araba etkilendi, ancak arabalarına milyonlarca dolar harcayan insanlar araç üreticilerinden daha iyi kalite bekliyorlar.

DIY Onarım Yok

Bir araba sahibi olmanın eğlencesinin bir kısmı, bir hafta sonu motorla uğraşmaktır. 

Bununla birlikte, yüksek teknoloji ürünü motor kaputun altında olduğu ve sadece Bugatti tescilli tamir atölyeleri tarafından erişilebilir olduğu için, Bugatti araçlarından herhangi birinde iyi şanslar deniyor. 

Motorla ilgili herhangi bir sorun olduğunda resmi bir teknisyene götürülmelidir, hatta yağ değişimi veya bujilerin değiştirilmesi gibi basit bir şey bile onarımda yapılmalıdır, genellikle aracın sahibi olan kimseye bu işlem pahalıdır!

Yüksek Bakım Maliyetleri

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, her zaman en basit onarımlara ihtiyaç duyulduğunda arabanızı resmi bir Bugatti tamirhanesine götürmek zorunda kalmanız, otomobilin ömrü boyunca oldukça yüksek bakım maliyetlerine yol açacaktır. 

Yedek Parça Servet Maliyeti

Çok fazla paraya mal olan sadece arabaların kendisi ya da tamir için tamirhane faturaları değil. Bugatti araç filosunun yedek parçaları da pahalıdır. Sonuçta, aynı mühendislik ve tasarım Bugatti araçlarının her yönüne girdi, bu yüzden en küçük markalı yedek parça bile sizi birkaç yüz dolara mal olacak.

BUGATTİ CHİRON

Veyron, Bugatti ailesinin en iyi bilineni olabilir, ancak şirket, eksilerini ve artılarını da içeren başka araçlar yarattı. 

Bugatti Chiron, otomobilin kaportasını yapmak için kullanılan aynı malzeme olan alüminyumdan yapılmış bir ön ızgaraya sahipti. 

Ancak, jet motorları gibi, araba kuş çarpmalarıyla da sorun yaşamaya başladı.

Diğer Hiper Arabalar Kadar Özel Değil

Bugatti araçları bize sıradan ölümlüler için oldukça özel görünebilir, ancak süper pahalı süper arabalar dünyasında nadirlik her şeydir. 

Bugatti 450 Veyron ve 500 Chirons üretirken, diğer hiper otomobil üreticileri münhasırlığı sağlamak için araçlarını tek rakamlı sayılarla üretiyorlar. Örneğin, Koenigsegg CCXR Trevita’nın sadece 49 modelini üretirken, Icona 2013’te yaklaşık 4 milyon dolarlık el değiştiren sadece bir Vulcano Titanyum yaptı.

Bugatti Chiron’da Hatalı Koltuklar

Veyron, utanç verici bir geri çağırma konusu olan tek Bugatti yaratımı değildi. 2017 yılında, ön koltuklardaki kaynakla ilgili sorunlar nedeniyle birkaç Bugatti Chiron modeli geri çağrıldı, bu da sürücü ve yolcunun güvenliği için olması gerektiği kadar güvenli olmadığı anlamına geliyordu.

Bununla birlikte, onarım için araçlarını kendilerine getirmek için sahiplerine güvenen diğer şirketlerin aksine, Bugatti, etkilenen her Chiron sahibine kişisel telefon görüşmeleri yaptı ve hatta araçlarını en yakın yetkili servise taşımak için bir çekici gönderdi.

Çok Özel Sürüm

En pahalı otomobiller söz konusu olduğunda, münhasırlığın kral olduğunu gördük; bu kadar çok Veyron ve Chirons yapmaya karar verdiklerinde Bugatti’nin dikkate almadığı bir şey

Araçlarını gerçekte olduğundan daha özel göstermek için yapılan bir tür yanlış girişimlerde, şirket araçlarının özel sürümlerini yapmaya başladı

Bugatti park etmenin yanı sıra, araçlarından birine bir milyon dolar (ve daha fazlası) para vermenin ana nedeni hız gereksinimidir. 

Bugatti’nin güçlü motorları DIY hayranlarından uzak olabilir, ancak direksiyona geçtiğinizde güçlerinden şüphe yoktur. 

Veyron’un maksimum hızı 267 km/h iken, Bugatti Divo’nun elektronik olarak 261 km/h ile sınırlı olmasına rağmen 280km/h’e ulaşabileceği düşünülüyor.

Saygılarımızla Otomakinist

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir