Haberler VOLKSWAGEN

Volkswagen Passat Genel Sorunlar ve Çözümleri Nelerdir ?

Yolcu Ayak Boşluğuna Su Girişi :

Sorun:

Yolcu ayak boşluğuna su sızdığını fark ettiyseniz, bu araçlarda ortak bir sorun olduğu bilinen şeyleri deneyimliyorsunuz. Nedeni genellikle, polen filtresi gövdesinin doğru bir şekilde yerine oturmamasına veya akü gövdesinin yaprak ve kalıntılarla tıkanmasına neden olur; bu da suyun düzgün bir şekilde tahliye edilmesini önler.

Çözüm:

Soruna neyin neden olduğunu belirleyin ve polen filtresi gövdesini doğru şekilde takın veya akü gövdesindeki kalıntıları temizleyin

Elektrik Problemleri :

Sorun:

Bu araçların elektrikle ilgili sorunları olduğu biliniyor. Bu nedenle Volkswagen, bu tür zorlukların giderilmesine yardımcı olmak için bir dizi yazılım güncellemesi getirmiştir.

Çözüm:

Yukarıda belirtildiği gibi, bir bayiyi aramanız ve aracınızın herhangi bir yazılım güncellemesine ihtiyacı olup olmadığını görmek için şasi numaranızı vermeniz gerekecektir. Bu işlem ücretsiz yapılmalıdır.

Vites sorunu

Sorun:

Manuel şanzımanınızda ikinci vitese geçmekte sorun yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz – bu Passat’ta yaygın bir sorundur. Bu sorunun nedeni şanzıman yağıdır.

Çözüm:

Neyse ki, bu çözülmesi zor bir sorun değil. Sorunu çözmek için şanzıman yağını değiştirmeniz gerekecektir.

Elektrikli el freni

Sorun:

Aracınızın elektrikli el freni ile ilgili sorun yaşadığını fark ettiyseniz, bunun elektronik el freni düğmesindeki bir arızadan kaynaklanması muhtemeldir.

Çözüm:

Bu düğmenin aralıklı bir arıza geliştirdiği bilinmektedir; bazen açılmıyor veya bazen kapanmıyor. Bunu düzeltmek için bir bayiye götürmeniz gerekecektir.

Debriyaj titremesi :

Sorun:

Arabanızı ilk çektiğinizde debriyajdan güçlü bir titreme hissederseniz, bu baskı-balata setinin değiştirilmesi gerektiğini gösterir.

Çözüm:

Bu sorunu çözmek için baskı-balata setinin değiştirmeniz gerekecektir. VW bu sorunu sürücü hatası olarak sınıflandırdığı için bu garanti kapsamında olmayabilir. 

Makalemiz Volkswagen Passat’ınızda neyin yanlış olduğunu ya da gelecekte nelere dikkat etmeniz gerektiğini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Saygılarımızla

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir