FOCUS FORD Haberler

FORD FOCUS GENEL (ARIZA) SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ

HAVA YASTIĞI SORUNLARI

SORUN :

Mart 1999’da üretilen  sınırlama sistemi ve hava yastıkları ile tekrarlanan sorunlar vardır. Ön ve yan hava yastıklarının yanlış yerleştirildiği biliniyordu ve emniyet kemeri ön gericileri bir kontrol modülü arızası nedeniyle etkisizdi.

ÇÖZÜM:

Bu sorun, 2000 yılında Ford tarafından geri çağırma işlemine de tabi tutulmuştur. Bu sorun artık focuslarda  sorun olmamalıdır.

FREN HORTUMU SORUNLARI

SORUN:

Aralık 2002’de üretilen Focus RS’nin, fren hortumunun arka tekerlek kemerinin içine sürtünmesiyle ilgili sorunları olduğu biliniyordu. Bu, Ford’un düzeltme sorumluluğundaydı , bu yüzden bunları çözmelerini istiyebilirsiniz.

Çözüm:

Yukarıda belirtildiği gibi, bu bir üretim hatasıydı ve Ford tarafından geri çağırma işlemine tabi tutuldu.

YAĞ DOLDURMA KAPAĞI SORUNU

 

SORUN:

Mart 1998’den itibaren üretilen odakların çoğunda yağ doldurma kapağı ile ilgili sorunlar vardı, kapak gevşediğinden dolayı  ve egzoz ısı kalkanına yağ sızıntısına neden oldu.

ÇÖZÜM:

Bu aynı zamanda 2000 yılında Ford tarafından geri çağırma işlemine tabi tutulmuştur

KAPI MANDALI SORUNU

SORUN:

Eylül ve Kasım 1998 arasında üretilen bazı Focus modellerinde, küçük bir plastik parçanın arızalı olması nedeniyle kapı mandalı sorunları olabilir ve bu da kapının düzgün kapanmamasına neden olabilir.

ÇÖZÜM:

Bu, Ford tarafından bir geri çağırma işlemine tabi tutuldu.

ALTERNATÖR PROBLEMİ

SORUN:

1998-1999 yılları arasında üretilen  Focus modelinin kısa devre veya aşırı ısınma ile ilgili alternatör sorunlarından muzdarip olduğu bilinmektedir. 

Bu genellikle kablonun gevşemesine neden olan hatalı bir kablo demetinden kaynaklanır.

ÇÖZÜM:

Ford tarafından geri çağırma işlemi bir üreticinin hatasıydı. Eğer geri çağırma işleminin bir parçası olmak için artık çok geç ise, kablo demetini değiştirmeniz ve yeni bir kablo almanız gerekebilir.

SU SIZINTISI

SORUN:

İkinci nesil Focus, pencerelerdeki veya sunrooflardaki hatalı contalar nedeniyle kabine sızan su ile karşılaşma potansiyeline sahiptir. İçinde ıslak lekeler olup olmadığını kontrol edin ve satın almadan önce contaları kontrol edin.

ÇÖZÜM:

Sorunu çözmek için etkilenen contayı değiştirmeniz gerekir.

YAKIT BORUSU KAÇAĞI

SORUN:

Temmuz 2004’ten Şubat 2005’e kadar yapılan herhangi bir üretimde yakıt geri dönüş borusunda sızıntılar olabilir. Bu borular, sonunda yakıtın dışarı çıkmasına izin verecek şekilde bozulabilir malzemelerden yapılmıştır.

ÇÖZÜM:

Yine bu, 2005 yılında geri çağırma işlemine tabi tutulan bir başka imalat hatasıydı.

SİLECEK MOTORU SORUNU

SORUN:

Nisan 2003 ile Mart 2005 arasında üretilen otomobillerde silecek motorları ile ilgili bilinen sorunlar vardı. Su motora silecek kolundan girerek motorda kısa devreye ve aşırı ısınmaya neden olabilir ve bazı durumlarda yakın döşemeler eriyebilir.

ÇÖZÜM:

Bu bir imalat hatasıydı ve 2005’te hatırlanması gerekiyordu.

SERVO DİREKSİYON SORUNLARI

SORUN:

Nisan-Mayıs 2008 arasında üretilen odak modellerinde hidrolik direksiyon hataları olabilir. 

Servo direksiyon sistemindeki hortumlar, belirli standartlara göre üretilmemiştir, bu da zaman içinde bozulmalarına neden olmuştur. 

ÇÖZÜM:

Bu hatayı gidermek için yeni hortumları aracınıza takmanız gerekecektir.

Bu yaygın Ford Focus arızalarını okumak, Ford Focus’unuzda neyin yanlış olduğunu ya da gelecekte nelere dikkat etmeniz gerektiğini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Kaynak : breakeryard

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir