FORD OTO ARIZALARI

Ford Araçlarda Yaygın Arıza Problemleri Nelerdir ?

FORD FOCUS -ÇAPRAZ OKSİJEN SENSÖRÜ TELLERİ

Ford araçlarının bir çok modeli bu sinir bozucu sorunu yaşadı ve bununla başa çıkmak çok sinir bozucu olabilir. Diyelim ki bazı yeni onarımların yapıldı … mesela egzoz sistemi sökülmüş ya da değiştirilmiş – ya da motor – ve aniden kontrol motoru ışığı lambası yanıyorsa. Aslında, oksijen sensörü tellerinde bir sorun olabilir.

FORD FIESTA -KÜLBÜTÖR VALF KAPAĞINDA CONTA KAÇAĞI

Arabanızı ilk çalıştırırken veya yoldan arabanızı sürerken neden yağ kokladığınızı hiç merak ettiniz mi ?

Sizin aracınızdan mı yoksa önünüzdeki araçtan mı geliyor motor yağ kokusu diye kendinize sorun, ama yepyeni bir Dodge Challenger’dan gelemez  değil mi?

Genelde, valf kapağı contasında bir sorun vardır, bu nedenle egzoz manifoldunuza yağ sızmasından dolayı kokuyu alırsınız, sorun giderilinceye kadar tüm arabaya nüfuz eden kendine özgü bir koku yaratabilir.

FORD TRANSIT CONNECT -ARACIN İÇİNE RÜZGAR ALMASI

Birçoğu bu soruna gülebilir ve özellikle dünyanın daha sıcak bölgelerinde olanlar için oldukça küçük olduğunu düşünebilir. Ancak, arabanın kapısına ve çevresine bağlanan kapı lastiklerinin yırtılmaları aşınması ve yıpranması oldukça can sıkıcı olabilir. Bu olduğu takdirde, dışarıdan korkunç derecede rüzgar alma ya da karlı bir günde soğuk olması, otomobilin içine girerek sürücünün ısıtıcıyı çok daha yüksek ve iyi bir şekilde koymasına neden olacaktır, bu da daha fazla sorunla sonuçlanacaktır.

FORD MUSTANG -CAMSHAFT SENSÖRÜ SORUNLARI

En sevdiğimiz arabalarımızda ve bazen dokunulmazlar olarak da bilinir. Ford Mustang olağanüstü bir araç ve meraklıların favorilerinin en başında geliyor.

Mustang durumunda, bir çok araba modelinde, eksantrik mili konum sensörü mıknatısında bir sorun vardır.

Bu da elbette bazı başka sorunlara yol açabilir. Bu otomobilin sorununu onarmak için harcadığımız para yüzünden bu tür hataları görmezden gelmeyi seçiyoruz.

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir