FERRARİ OTO ARIZALARI

FERRARİ F430’DA BULUNAN 3 KRONİK ARIZA NEDİR ?

Bir Ferrari F430’a sahipseniz, pistte ve sokakta sürmek için eğlenceli bir araba olduğunu biliyorsunuz! Ferrari F430, Ferrari 360 modelinin bir geliştirmesi olsa da, bu otomobiller çok fazla dikkat etmeniz gereken bakımlarla birlikte geliyor.

En yaygın Ferrari onarım sorunlarından bazılarına aşina mısınız? Öğrenmek için aşağıdaki listeye bir göz atın!

Arızalı Motor Takozları

Ferrari F430’un motor takozlarının düzenli olarak arıza yaptığı biliniyor. Motor bölmesinden titreşimler hissediyorsanız ve motorun normalden daha fazla hareket ettiğini görüyorsanız, motor takozlarının arızalanması iyi bir ihtimaldir. Motor bağlantıları kauçuktan yapıldığı için, motor bölmesindeki yüksek sıcaklıklar, böylesine güçlü bir motorun titreşimi ile birleştiğinde motor takozlarının arızalanmasına neden olur.

Çatlama Egzoz Manifoldları ve Egzoz Kelepçeleri

Bir çok F430 sahibi, bir noktada Egzoz Manifoldları veya Egzoz Kelepçeleri ile ilgili problem yaşar. Çatlamanın meydana geldiği yerde F430 manifoldu ile ilgili bilinen bir tasarım hatası vardır. Bunun nedeni, egzoz sistemi genişlerken ve daralırken egzozun çıkardığı aşırı ısıdır.

F1 İletim Sistemlerinin Arızası

F1 sistemi çok karmaşık bir iletim sistemidir. Bazı mal sahipleri, vitesten çıkmak veya vites atlamak gibi sorunları bildirmişlerdir. Aşırı hava, sistemde bu sorunlara veya F1 pompa arızası gibi şeylere neden olabilir.

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir