Motor Arızaları MOTOR PARÇALARI OTO ARIZALARI

Yağ sızıntısı olan bir araba kullanabilir mi ?

Motor üstten veya alttan yağ kaçırıyorsa arabanızı kullanmamalısınız. Neden ? Niye ? Yağ, belirli koşullar altında tutuşabilen yanıcı bir sıvıdır. Yağ tutuşursa, aracı potansiyel olarak yok edebilecek bir yangın başlatabilir. 

Yağ sızıntısı olan bir araba kullanmamanızın tek nedeni bu değil. Bir yağ sızıntısı ayrıca contaların ve lastik hortumların erken aşınmasına neden olabilir, bu da bunların beklenenden daha erken değiştirilmesi gerekebileceği anlamına gelir. 

Ayrıca, bir sızıntı sonucu aracınızın motoru veya şanzımanında v.b. bulunan tüm yağınızı kaybedebilirsiniz. Küçük bir sızıntı olsa bile, sürüş sırasında hızla büyük bir sızıntıya dönüşebilir. Yağı az olan bir aracı çalıştırmak motora ciddi şekilde zarar verebilir.  

Bu nedenlerden dolayı, yağ sızdırıyorsa aracınızı sürmeyi hemen durdurmak en iyisidir. Yağ sızıntısını onarmak ve daha fazla hasarı önlemek için en kısa sürede profesyonel bir tamirciye başvurun.

Yağ sızıntılarını düzeltmek pahalı mı ?

Bir yağ sızıntısını onarmanın maliyeti, sızıntıya neden olan temel soruna bağlı olarak değişecektir.

Örneğin, yağ karteri contanızı değiştirmeniz gerekiyorsa, bu pahalıya mal olabilir. Ancak bir triger kayışı yağ sızıntısının onarımı daha pahalıya mal olur. 

Fiyat önemli ölçüde değişebilir, bu nedenle her zaman önceden onarım maliyeti tahminini sormalısınız.

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir