OTO ARIZALARI PEUGEOT

Peugeot 307 Arızaları Nelerdir ?

Peugeot 307 popüler bir aile arabası olmaya devam ediyor. 2001-2007 yılları arasında üretildi. 2002’de Yılın Avrupa Otomobiliydi. 2005 yılında ön farlarda, ızgarada ve ön tamponda önemli değişiklikler yapıldı. 

Maalesef, ikinci el modellerde bazen bu ilk kalite sürüş ve güvenilirlikleri karşılamakta başarısız olabilir. Satın almadan önce burada bilinen bazı Peugeot 307 hatalarına bakın…

1. Direksiyon sistemini kontrol edin

Peugeot 307 hataları, direksiyon sisteminden oluşabilir. Virajı dönerken yüksek bir tık sesi duymaya başlarsınız. Ne yazık ki, bu ses ve benzeri bir arıza gerçekleşirse direksiyon sisteminde bulunan arızalı parça değiştirilmesi gerekir.

2. Süspansiyonda vuruntu sorunları nedir ?

Süspansiyondan gelen çarpma sesi, süspansiyon parçalarıyla ilgili bir soruna işaret eder. Viraj denge çubuğu bağlantısı olabilir. Aracınızla yavaşça döndüğünüzde aks mili olabilir ve düzeltilmesi oldukça pahalı bir yedek parça olabilir.

3. Elektriksel Konular Nelerdir ?

 Peugeot 307 problemleri tamamen elektriksel sorunlardan kaynaklanıyor. Kontrol panelinde motor lambası yanıyor,araç çalışmıyor veya hatalı tavan çalışması var olabilir veya Silecekleri, ışıkları – orta konsol ve el freni uyarı lambaları dahil aracınızı almadan önce iyice kontrol edin. Kötü kablolama bağlantıları, elektrikle ilgili birçok endişeye neden olabilir.

4. Fren Pedalları ve Sorunları Nelerdir ?

Fren sorunları, arızalı ABS uyarı lambalarını içerir. Açık devreler ve hatalı kablolama nedeni olabilir. Daha karmaşık ABS sorunları, göbeğe bağlı sensör cıvatalarıyla ilgilidir. Göbek alanı aşınırken sensörler manyetik halkadan uzağa itilir ve uygun bir temas ve okuma yapmayı durdurur. Tüm alanın temizlenmesi gerekecektir ve kod okuyucusunun sıfırlanması gerekecek.

5. Otomobil içi Kusurlar Nelerdir ?

Araç içerisindeki soket ve kablo bağlantıları gevşeme ve şasileme olabilir örneğin ; Emniyet kemeri bağlantı noktaları soket bağlantılarından olabilir genelde koltuk kızağını ileri veya geri hareket ettirdiğiniz zaman hata lambasından kaynaklanabilir. Dikkate alacağınız önemli konulardan birisi de bu olmalıdır.

6. Güçlü Araba Camları Nasıl Olmalıdır ?

Güçlü merkezi sistem arızası, camların düzgün bir şekilde açılmamasına veya kapanmamasına neden olur. Arızanın nedeni cam motoru olarak tanımlandığı takdirde pahalı bir cam değiştirme motoruna ihtiyaç duyulabilir.

7. Dizel Filtresi Uyarıları Nedir ?

Peugeot 307 dizel versiyonunu düşünüyorsanız, dizel partikül filtresinde istenmeyen partiküller oluşmasıyla ilgili sorunlar olabilir. Bu, gösterge panelinde “aracınızı sürün” yazan bir mesaj belirtilecektir. Aracınızı yalnızca kısa yolculuklar için kullanırsanız, bu yaygın bir problem olabilir. Bunun tekrarlanmasını önlemek için, açık yolda sabit hızlarda en az 15 dakika sürmeniz gerekir.

Peugeot, 2002’den beri 307 modelini, farklı konularla ilgili çeşitli hatalar için 15 kereden fazla çağırdı.  Araç satın alımınızı yapmadan önce, herhangi bir sorunun çözüldüğünü kontrol edebilmeniz için aracın geçmişini görmek konusunda ısrar edin.Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir