Elektrikli Otomobiller

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLER HANGİ BAKIMI GEREKTİRİR ?

Elektrikli arabama ne sıklıkla bakım yaptırmalıyım?

Elektrikli bir araca, yanmalı motorlu bir araçla aynı aralıklarla servis yapılmalıdır. Ancak, bakılacak daha az parçaya sahip oldukları için hizmetler genellikle küçüktür.

Elektrikli arabama nereden servis yaptırmalıyım?

Elektrikli otomobilinizi ustanızda tamir ettiremeyebilirsiniz. Bunun nedeni, her teknisyenin elektrikli otomobillerle çalışma konusunda eğitilmemesi ve niteliklere sahip olmadan denemeleri tehlikeli olabilir.

Aracınızın servisi için en yakın bayiye gidebilmelisiniz.

Elektrikli bir araca bakım yapıldığında ne olur ?

Elektrikli araçlara, yanmalı motorlu araçlardan biraz farklı bir şekilde servis yapılır. Yağ, piston, valf, dişli vb. Yoktur.

Ayrıca elektrikli otomobillerde de frenler çok çabuk aşınmıyor. Elektrik motorunun geciktirme etkisi, sürtünme frenlerinin nadiren kullanıldığı anlamına gelir.

Yani kontrol edilecek çok şey yok. Ayrıca bilgi-eğlence sistemleri vb. İçin güncellemeler veya yükseltmeler alabilirsiniz.

Elektrikli arabama servis yaptırmamın maliyeti nedir ?

Her elektrikli araba için bu fiyat  değişiyor, aracınızın bakımını yaptırmadan önce servisten fiyat almanız sizini lehinize olacaktır.

ÖNEMLİ : ELEKTRİKLİ OTOMOBİL ÜZERİNE TEKNİK EĞİTİM ALMIŞ USTALARA ARACINIZIN BAKIMINI YAPTIRINIZ.

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir