Elektrikli Otomobiller

ELEKTRİKLİ ARABA NEDİR ?

Elektrikli otomobil, benzinli motor yerine elektrikli motorla çalıştırılır. Elektrikli motor, sürücünün bir gaz pedalı kullanmasına bağlı olarak güç miktarını düzenleyen bir kontrol cihazından enerji alır. Elektrikli otomobil (aynı zamanda elektrikli araç veya EV olarak da bilinir), yeniden şarj edilebilir pillerinde depolanan ve genel ev elektriğiyle şarj edilen enerjiyi kullanır.

Benzinle çalışan ve verimliliği arttırmak için bir batarya ve motor kullanan bir hibrit otomobilin aksine bir elektrikli otomobil yalnızca elektrikle çalışır.

Tarihsel olarak Elektrikli Otomobiller yeniden şarj edilmeleri gerekmeden önce sınırlı sürüş mesafesi ve konfor bakımından yaygın olarak kabul edilmedi. 

Zamanla bu ön yargı değişti batarya teknolojisi geliştikçe – aynı anda enerji depolamayı arttırmak, maliyeti düşürmek ve halka açık yerlerde şarj sürelerini hızlandırmak – büyük otomobil üreticileri yeni nesil elektrikli otomobiller üretti.

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir