Genel Haberler

ARAÇ SİLECEKLERİNİZİ UZUN SÜRELİ KULLANMANIN EN İYİ 5 YOLU

Araba ön cam silecekleri sonunda aşınır. Silecek lastiklerinizi kar yağdığında kaldırın ve silecek bıçaklarınızın ömrünü uzatmak için silecek lastiklerini temizleyin.

Silecek lastiklerinizi beklediğinizden daha sık değiştirmeniz gerekiyor gibi görünebilir.
Geçen yıl değiştirilmedi mi ?
Şimdiden camda çizgiler bırakıyorlar ve ön camdaki tüm böcekleri temizlemiyorlar. Arabanızdaki en pahalı servis öğesi olmasalar da, her değiştirilmesi gerektiğinde maliyet artar .
Silecek lastiklerinizden en iyi şekilde yararlanmanın beş basit yolu:

 1. Kar yağdığında silecek lastiklerinizi kaldırın : Kar yağacak veya kar yağacakmış gibi göründüğünde silecek kollarınızı yukarı kaldırmak gereksiz bir eylem gibi görünebilir . Aslında, bazı olası baş ağrılarından ve ekstra maliyetlerden tasarruf ediyorsunuz. Kar ön cama düştüğünde, özellikle daha ılıman kış koşullarında veya arabanızın ön camı soğuk, karlı bir günde ılık olduğunda, suda erir ve sıcaklık düştüğünde buza dönüşür.
  Silecek lastikleriniz ön cama dayandığında donacaklardır. Sileceklerinizi bu durumda çalıştırmaya çalıştığınızda, silecek lastiği üzerindeki lastik kenarı yırtmanız oldukça muhtemeldir.
  Silecekleriniz güzelce temizlenmeyecek ve onları değiştirmeniz gerekecek.
 2. Silecekler aşağıdayken ön camınızı sıyırmayın . Kışın pek çok insan, silecek lastikleri aşağıdayken köşeleri keser ve buzlu, buzlu ön camlarını sıyırır. Bunu yaptığınızda, sıyırıcının keskin kenarı, silecek lastiklerinizin kauçuk kısmına zarar verecektir. Kauçuğu kesebilir, yırtabilir veya oyabilirsiniz ve pencerelerinizi düzgün bir şekilde açmazlar.
 3. Silecek lastiklerinizi yıkama sıvısı ile temizleyin : Silecekleriniz hala çalışırken ve pencerenizi iyi temizlerken, kir ve pislik biriktiriyorlar. Kauçuk kenara tutunur ve sadece ön camın üzerinden geçerken kauçuğa zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda ön cam camını da çizebilir .
  Temiz bir bezi yıkama sıvısına batırın ve silecek bıçaklarınızı silerek temizleyin .Sileceginizin ömrünü uzatın.
 4. Arabanızı gölgeye park edin : Gölgeye her zaman park etmek mümkün değildir, ancak mümkün olduğunda park edin. Silecek lastikleri de dahil olmak üzere arabanızın tüm kısımları daha serindri.
  Silecek lastiklerinizdeki lastik ısındığında, esnekliğin bir kısmını dağıtır ve onu “kurur”. Kauçuk eskidikçe sertleşir ve kırılgan hale gelir. Sert ve kırılgan bir kenara sahip silecek bıçakları hiç iyi netleşmez.
 5. Sileceklerinizi kuru çalıştırmayın .: Silecek lastiklerinizin amacı, yağmur, kar veya üzerine püskürtülen yıkama sıvısı şeklinde ön camınızdaki yağış ve nemi temizlemektir .
  Kuru bir ön camda çalıştırılmak üzere tasarlanmamıştır. Kuru çalıştırdığınızda, camın üzerinden geçerken ciyaklayan, gıcırtılı bir ses duyabilirsiniz. Bu, kauçuğun yıprandığının bir göstergesidir. Ayrıca, sileceklerin kuru çalıştırılması cam üzerindeki herhangi bir kuru kirin camı kalıcı olarak çizmesine neden olabilir.
  Yağmur veya kar yağmıyorsa, silecekleri kullanmadan önce ön cama yıkayıcı sıvısı püskürtün.
Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir