Genel Haberler TÜVTÜRK MUAYENE

TÜVTÜRK’TEN RANDEVU ALMA AŞAMALARI ?

Merhaba Arkadaşlar bu yazımızda TÜVTÜRK Muayene istasyonunda işler nasıl yürüyor , arabamıza nasıl randevu almalıyız bu aşamaları teker teker anlaşılır bir şekilde size anlatmaya çalışacağım

1- AŞAMA : Aracınıza aşağıdaki yazan linke tıklayarak veya telefon numarasını arayarak Randevu almalısınız ;

https://reservation.tuvturk.com.tr/Web.UI/

TÜVTÜRK Randevu Telefonu : 0850 222 88 88

2- AŞAMA : Muayeneye gitmeden önce Arabanızın Trafik Cezası , Motorlu Taşıt Vergisi ( MTV ) , Otoyol ( OTOBAN ) , Köprü borç durumunu kontrol etmelisiniz. TÜVTÜRK Borcu olan Araçlara Randevu Vermemektedir.

3- AŞAMA : Aracınızın Trafik Sigortasını Kontrol Edin , Geçerli Trafik Sigortası Olması gereklidir.

4- AŞAMA : Arabanızın Ruhsatını ve T.C Kimlik Numarası yazan kimliğinizi muhakkak getirmelisiniz yoksa TÜVTÜRK işlem yapmaz boşuna gitmiş olursunuz.

5- AŞAMA : Araç Şahsınıza Ait Değilse Şirket Aracı veya Başka bir şahsın aracı ise muayeneye getirebilirsiniz. Aynı Takvim ayı içerisinde size ait olmayan başka bir araç muayene ettirmek için vekalet almanız gerekmektedir.

6-AŞAMA : Ortalama Özellikle Büyük Şehirlerde Muayene Süreci 2 Saati Bulabiliyor bu hususuda dikkate almalısınız

7- AŞAMA : Egzoz Emisyon Ölçümünü Dışarıda Egzoz Ölçümü Yapan Yetkili istasyonlardan veya TÜVTÜRK’ten yaptırabilirsiniz.

8- AŞAMA : Aracınızda LPG varsa Ruhsata İşli olmalıdır , lpg tank ve regülatörlerin seri numarası okunur olmalı ve farklı bir lpg tankı ise montaj belgesi de olmalıdır.

9- AŞAMA : Aracınızda Fabrika Çıkışı Hariç Herhangi bir tadilat yapıldıysa ( Örneğin : Tek kapılı araç çift kapılı olduysa ) ruhsata işlenmiş olmalıdır.

10- AŞAMA : TÜVTÜRK Muayene İstasyonlarında Muayene Ücretleri NAKİT Olarak Tahsil Edilmektedir.

Aşağıdaki Linke Tıklayarak TÜVTÜRK Broşürünü de İnceleyebilirsiniz.

https://www.tuvturk.com.tr/images/paylasimlar/pdf/brosurler/muayene_oncesi_infografik.pdf

Kaynak : Tüvtürk

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir