Haberler

OTOMAKİNİST NEDİR ?

Bir oto tamircisi, küçük kamyon ve arabaların bakım, arıza teşhisi testleri, onarımları ve denetimlerini gerçekleştirir. 

Motorlar, tahrik kayışları, transmisyonlar ve direksiyon, fren ve kaza önleme sistemleri gibi elektronik sistemler üzerinde çalışırlar.

Oto Tamircinin İş Tanımı Nedir ?

Oto tamircisi, arıza testlerini yapmak için bilgisayarlı arıza tespit tanılama araçlarını, elektrikli el aletlerini ve işlerini yapmak için daha birçok yaygın aracı kullanıyor.

Oto tamircisi oto mekaniğinin çeşitli alanlarında uzmanlaşmayı seçebilir. Örnekler arasında fren onarımı, klima ,şanzıman veya ön düzen mekaniği sayılabilir.

Genel olarak bir oto tamircisi lastikleri değiştirir veya tamir eder, aşınmış fren balatalarını veya tekerlek yataklarını düzeltir, yağ ve yağ filtresini değiştirir, ayarlamalar yapar ve muayeneleri tamamlar.

Normalde tam zamanlı çalışırlar ve çoğu zaman hafta sonları ve fazla mesai yaparlar. Çoğunlukla özel işletmeler tarafından istihdam edilir veya serbest meslek sahipleridir. 

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir