OTO ARIZALARI RENAULT

Genel Renault Clio Arızaları Nelerdir ?

Bu yazımızda sizlere Renault Clio arızaları nelerdir,ne gibi problemler başınıza açabilir,çözüm olarak ne olabilir kısa kısa bunları anlatmaya çalışacağım…

Renault Clio fren problemleri (2001-2005 araba) nelerdir ?
Nisan-Haziran 2002 tarihleri ​​arasında üretilen bazı Clio’ların frenleriyle ilgili sorunları vardı. Hava basınç sensörünün giriş manifoldunda yanlış yere konumlandırılmasından dolayı fren servo yardımı arızası riski vardır.

Renault Clio süspansiyon problemleri (2001-2005 otomobil) nedir ?
Ekim 2002’de yapılan bir dizi Clio’nun hatalı süspansiyona sahip olduğu biliniyor. Bir üretim hatası nedeniyle, bir darbeye maruz kalması durumunda ön sağ veya sol süspansiyon kolunun kırılma riski vardır.

Renault Clio hızlanma sorunu (2001-2005 V6 benzinli araçlar) nedir ?
Eylül 2002 ile Haziran 2004 arasında yapılmış az sayıda Clio V6 otomobilin hızlanma sorunları vardı. Bazı durumlarda gaz pedalı sensöründe hata olabilir.

Renault Clio vites kutusu sorunu (2005-2012 otomobiller) nedir ?
Kasım 2005 ile Mayıs 2006 arasında kurulan bazı Clio’larda otomatik vites kutusu sorunları yaşandı. Arıza, şanzımanın manuel moda geçmesine veya sürücü müdahalesi olmadan üçüncü vitese geçmesine ya da yanlış görüntülenmesine neden olabilir. Kolun üzerindeki kol pozisyonu veya bir uyarı ışığı gösteriliyor.

Renault Clio fren lambası problemleri (2005-2012 otomobiller) nedir ?
Aralık 2005 ile Şubat 2006 arasında inşa edilen bazı Clio fren lambalarında sorun yaşadı. Fren lambası şalterinin, aşırı ısınmadan devre şalterindeki gres nedeniyle erimesi mümkün olduğu tespit edildi.

Renault Clio valf problemleri (2005-2012 otomobil) nedir ?
Eylül ve Kasım 2010 arasında üretilen bir dizi Clio motor valflerinde sorun yaşayabilir. En kötü durumda, bu motorun tahrip olmasına neden olabilir.

Yukarıda mevcut yazılı sorunların Renault Clio tarafından düzeltilmesi gerekiyordu.Sizde alacağınız arabayı satın almadan yukarıda yazılı işlerin yapıldığından emin olun.

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir