Haberler

En Çok Araba Arızaları-1

Arabanızın bir arızası varsa onu görmezden gelmemeniz sizin için önemli bir etken olması gerek küçük paralarla halledeceğiniz sorunları sonradan büyük paralarla halledersiniz.

FREN BALATA AŞINMASI

Arabaların en tehlikeli problemlerinden biri fren aşınmasıdır, balatalar zamanla aşınır bu nedenden dolayı fren bakımı yapmak çok öenmlidir.Fren balatalarında erken aşınma olabilir, sebebi fabrika hatalarından kaynaklı olabilir.

MOTORDA YAĞ YAKMA PROBLEMİ

Arabanızın motorunda yağ yakma problemi varsa aracınızın yağ lamba ışığı yanacak, normal yolda giderken aracınızın egzozundan mavi renk duman attığını göreceksiniz….Aracınızın motor yağ ve yağ filtresini düzenli periyotlarla değiştirmeniz sizin yararınıza ve cebinize faydası olacaktır bizden söylemesi…

LASTİK AŞINMASI NEDEN OLUR

Lastik patlamaları ve lastik aşınması dış etkenlerden kaynaklanırken fabrikasyon hatalardan da lastik deforme oluyor olabilir,kanımca en yaygın hatalardan biri lastiği lastikçilerin yönünde takmamasıdır,bu nedenden dolayı aracın lastikleri erken aşınacak ve araba ani fren yaptıgında frenleme mesafesi uzayacaktır.Lastik aşınmasının en önemli sebeplerinden biri de rot ayarının düzensiz olmasından kaynaklanmaktadır.

RADYATÖRDE SIZINTI NEDEN OLUR

Radyatörde sızıntıya sebep olan en önemli suçlu krozyondur. Krozyon oluşmasının en büyük nedeni üretim hatası veya bakımsızlık olabilir, krozyona uğramış radyatörü değiştirmek daha mantıklı olacaktır.

EKSOZ EMİSYON SİSTEMİ NEDİR

Eksoz emisyon sistemi çevre kirliliğini en aza indirirken,motor verimililiği için önemli bir parçadır.Katalizör üstünde oksijen sensörleri mevcuttur,oksijen sensörlerinden biri arızalı olduğunda motorun verimi düşer ve aracınız gitmemeye başlar ayrıca aracınızın motor arıza lambası yanmış olur.

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir