ARTEON BEETLE BORA EOS GOLF GOLF-7 ID.3 JETTA LUPO PASSAT PASSAT VARİANT PHAETON POLO SANTANA VOLKSWAGEN

Volkswagenlerde Gizli Özellikler Nelerdir ?

Volkswagenlerde Gizli Özellikler Nelerdir ?

Tüm gizli özellikler mekanik bir işlem veya parça montajı gerektirmeden sadece yazılım içerisinde aktif hale getirilebilir. 

Aslında gizli özellik veya gizli özellik yerine kapalı özellik olarak adlandırılabilir. 

Bu gizli özellikler aracınızın alt yapısında bulunmasına rağmen fabrika tarafından aktif hale getirilmemiştir. 

Bu sayfamızda Volkswagen’in gizli özelliklerini veya uzak bilgisayar bağlantısı ile Volkswagen otomobilleri için aktif hale getirebileceğimiz gizli özellikleri detaylı bir şekilde anlattık. 

Offroad Bilgi Ekranı: Araç multimedya sistemine offroad bilgi ekranı eklenebilir. Bu sayede direksiyon açısı, yağ sıcaklığı ve soğutma sıcaklığı değerlerini ekranda görebileceksiniz.

Sağ Aynanın Geri Viteste İndirilmesi: Geri vitese geçtiğinizde sağ aynanın kaldırımı göstermesini sağlayan ve rahat bir park etme imkanı sağlayan bu özelliği açabiliyoruz. İstediğiniz zaman tek tuşla kapatabilirsiniz.

Eve Gelme / Evden Ayrılma: Gece aracınızı park ettiğinizde farlar veya sis (isteğe göre ayarlanabilir) aktif kalarak yolunuzu istediğiniz süre boyunca aydınlatır.

ESC Spor Modu: ESC Spor modunun kodlanmasından sonra ASR kapatılacak ve ESP spor moduna geçecektir. ESC Spor Sekmesi ayrıca araç multimedya ekranına ASR kapalı özellik sekmesi altında eklenecektir.

Araba anahtarından Katlanır Aynalar: Çoğu modelde aynalar içeriden bir düğme yardımıyla kapatılabiliyor ancak uzaktan kumandadan devreye girmiyor. Ayna katlama özelliğini kumanda anahtarından aktif edebiliyoruz.

Devreden Çıkarma Start-Stop Fonksiyonu: Bunu aracın içinden yapabilirsiniz ama her seferinde tekrar aktif oluyor. Bu durumdan sıkılanlar ve start stop özelliğini kapatmak isteyenler için kapatıyoruz.

Panoromik Tavan Konfor Açıklığı: Panoramik tavanın ne kadar süreyle açılacağını kumandadan tek tuşla ayarlayabiliyoruz.

Golf 7 Gizli Özellikleri için Görsel Olanlar

 Park Işıkları: Sinyal ışıklarının sürekli yanmasını sağlayarak araca görsellik katabiliriz.

Klima Otomatik Moddayken Fan Devirini Göster: Klima otomatik moddayken fanın hangi kademede çalıştığını görmek isteyenler için bu özelliği açabiliyoruz.

Gündüz Farlarının Menüye Entegrasyonu: Bu özelliğin aktif hale gelmesi ile multimedya menüsü üzerinden gündüz farlarını dilediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz.

Göstergelere eklenebilecek özellikler :

-Eklenecek yakıt miktarı litre olarak eklenebilir,

-Yağ sıcaklık göstergesi eklenebilir,

-Arka plana arka plan eklenebilir.

Yakıt Tüketimi Kalibrasyonu: Araç ekranındaki tüketim miktarı hesabınızla uyuşmuyorsa kalibre edebiliriz

Fren Uygulandığında Tüm Stop Lambalarının Yanması: Normal şartlarda frene basıldığında sadece fren lambaları yanar. Bu özellik etkinleştirilirse, tüm stop lambaları yanar. Böylece arkadan gelen sürücüler hem daha dikkatli olacak hem de görsel olarak daha iyi olacak.

Şeritte Kalma Yardımı – Şeritte Kalma Yardımı: Dikiz aynasındaki ön kamera, araç hareket halindeyken yolu tarar. Şeridin çift taraflı çizgileri varsa aracı bu iki çizgi arasında tutmak için ufak dokunuşlar yapar. Bu sistem sürücüyü engellemez ve sürücü istediği zaman şerit değiştirebilir. Ön kameralı araçlarda bu sistemi aktif hale getirebiliyoruz.

Diğer Görsel Özellikler Nelerdir ?

-Sinyal olarak halojen stopların kullanılması,
-Geri vites lambası parlaklığının ayarlanması ,

-Geri viteste arka sis lambası lambalarının kullanılması,
-Kullanılması Sis farlarının gündüz farı olarak kullanılması,

-Ani frende dört flaşörün çalışması
-Park Assist devreye alma sesinin kısılması,
-Arka cam rezistans çalışma süresinin ayarlanması,

-Kaput açıldığında çalışan silecekler durması,
-Anahtar olarak bagaj kapağı lambasının kullanılması fren lambası,
-Dış aynalar katlandığında altındaki led lambalar yanmaya devam eder.

 Golf 7 için Güvenlik Özellikleri

Hırsızlık Alarmı Aktifleştirme: Hırsızlık alarmı olmayan araçlarda alarm kodlaması yapabilmekte , Bu sayede cam kırılır ve kapı içeriden açılırsa alarm çalmaya başlar.

DWA Onay Sesi: Kapıların kilitlenmesi ve açılması sırasında korna ile sesli onay verme özelliğini aktif hale getirebilir, Bu özellik ile kapıların kilitlendiğini veya açıldığını sesli bir uyarı ile onaylamış olursunuz.

Otomatik Yağmur Kapatma : Yağmur yağdığında camların ve panoramik tavanın otomatik kapanmasını etkinleştirebiliriz.

Otoyol Konfor Sinyal Sayısını 5’e Çıkarma: Otoyol konfor sinyali, şerit değiştirirken bize yardımcı olan sinyal sistemidir. Sinyal koluna sağa sola dokunarak aktif ettiğinizde 3 kez sinyal verir ve otomatik olarak kapanır. 3 sinyal süresi şerit değiştirmek için yeterli olmadığı için bu sayıyı 5’e çıkarıyoruz.

Far Yıkama Süresi: Far yıkama geciktirme süresini ve aralığını ayarlayabiliriz.

Far Sensörü Hassasiyeti: Far sensörü, ortam ışığı düşük olduğunda farların otomatik olarak devreye girmesini sağlar. Tünele girdiğinizde farların geç yanmasından rahatsızsanız hassasiyetini ayarlayabiliriz.

Fren Diski Temizleme Özelliği: Yağışlı havalarda fren diski kuruma yoğunluğunu ayarlayabilmekteyiz. Fren diskleriniz yağmurlu havalarda gıcırdıyorsa, fren disklerinin kırılmasını ve çizilmesini önlemek için kurutma özelliği azaltılabilir veya bu özellik tamamen kapatılabilir.

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir