Bitmiş veya boşalmış akü sorunları hakkında bilgi edinin ve akünüzü nasıl canlandıracağınızı öğrenin."
Genel Haberler

Bitmiş veya Boşalmış Akü Sorunu ve Çözümleri

Bitmiş veya boşalmış bir akü çok yaygın bir araç sorunudur. Kullanılmadığı zamanaydınlatma donanımını açık bırakmak, hatalı şarj, parazitik drenaj, akü yaşını göstermeye başlıyorsa arızalı alternatör gibi arabayı uzun süre kullanılmadan bırakmak sebep olarak sayılabilir

Önerilen:  Araç Akünüzü Değiştirmek İçin Doğru Zaman Nedir?

Araba aküsünün hızla boşalmasına neden olabilir ve bu da arabanızın ihtiyacınız olduğunda çalışır durumda olmasını sağlar. Dolayısıyla, arabanızda böyle bir durumla karşılaşırsanız başvurabileceğiniz temel olarak iki seçenek vardır:

  • Arabayı takviyeyle çalıştırma: Bunun için bir aktarma kablosuna ve arabanızı şarj etmek için aküsünü kullanacağınız bir diğer arabaya ihtiyacınız var. Takviye kablosunun pozitif ve negatif terminallerini sırasıyla verici araç aküsünün pozitif ve negatif terminaline yerleştirin. Daha sonra diğer arabayı çalıştırın ve birkaç dakika çalışmasına izin verin. Bir süre sonra aracınızın aküsü ateşlemeye yetecek kadar şarj olacaktır ve şarj bittiğinde aracınızı çalıştırmayı deneyin.

  • Aküyü şarj etmek : Araba aküsü boşaldığında bir tamirci varsa, yapılacak en iyi şey aküyü çıkarmak ve tamircide aküyü şarj etmeye başlayacaktır. Bu uygulamalar belki birkaç kez işe yarayabilir, ancak eğer arabanızın aküsü her ikisini de denedikten sonra bile yanıt vermiyorsa o zaman muhtemelen arabanıza yeni bir akü almayı düşünebilirsiniz.

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir