en yaygın audi sorunları nelerdir
AUDİ Elektrikli Otomobiller Genel Haberler Motor Arızaları

En yaygın Audi Sorunları Nelerdir ?

Audi , teknolojik ve tasarım yeniliğine ve sürdürülebilirliğe odaklanan lüks bir otomobil markasıdır. Teknoloji sınırlarını zorlamaya ve sürekli yenilik yapmaya büyük önem veriyorlar. Bu nedenle, her zaman iyileştirmeler yapılmaktadır, ancak bazı hatalar olması zorunludur. Audi’de bulunan en yaygın sorunlardan bazıları şunlardır :

  • Elektrikli bileşenlerle ilgili sorunlar
  • Yağ sızıntıları
  • Motor teklemeleri 

2022’de piyasadaki modellerde en yaygın Audi sorunlarının tam bir dökümü için aşağıdaki tabloya göz atın :

En yaygın Audi A4 sorunları

Ortalama yıllık onarım maliyeti: 15.000 TL

Audi A4 sürücüleri, bu modelin emme sistemindeki karbon birikmesi nedeniyle güç azalmasına ve düşük yakıt ekonomisine maruz kaldığını tespit etti.

Ayrıca , hasarlı bujilerden veya buji kablolarından, hatalı dönüş sinyallerinden ve arızalı elektrikli camlardan motorların tekleme yapmasına neden olan elektrik sorunlarıyla ilgili raporlar da olmuştur

A4 sürücüleri ayrıca erken aşınmış dişlilerden ve süspansiyon parçalarından kaynaklanan sert, sıçrayan bir sürüş fark eder . 

En yaygın Audi S4 sorunları 

Ortalama yıllık onarım maliyeti: 20.000 – 25.000 TL 

Audi S4’te en sık bildirilen sorunlar yağ sorunlarından kaynaklanmaktadır.

S4 motorları, hasarlı valf kapağı contaları veya eksantrik mili zincir gergi contaları nedeniyle sızıntı yapabilir . Ayrıca, önce motor yağınızı ısıtmadan turbo tahrike sokmaya çalışırsanız, güç kaybı veya egzozunuzdan duman çıktığını görebilirsiniz. 

Ayrıca, arızalı bir termostat açık veya kapalı konumda takılıp soğutma sisteminin düzgün çalışmasına izin vermediğinde  motorun aşırı ısınmasıyla karşılaşabilirsiniz.

EN YAYGIN AUDİ Q7 SORUNLARI 

ORTALAMA YILLIK ONARIM MALİYETİ : 20.000-25.000 TL

Birçok Audi Q7 sürücüsü, bir motor teklemesinden dolayı sürüş sırasında hoş olmayan ve dikkat dağıtıcı titreme veya yalpalama yaşadı . Uzun süreli tekleme yollarda ciddi motor hasarına yol açabileceğinden buna hemen müdahale edin. 

Q7’de ayrıca güzel bir eklenti gibi görünen bir açılır tavan da var – yağmur yağdığında veya araba yıkamadan geçerken sızdırmadığı sürece. 

Sizi ve arabanızın içini tamamen ıslatmanın yanı sıra, sızan açılır tavan suyu elektrik sistemlerinize girebilir ve hasara yol açabilir. Hatta elektrik çarpmasına veya araç yangınına neden olabilir. 

EN YAYGIN AUDİ A3 SORUNLARI 

ORTALAMA YILLIK ONARIM MALİYETİ: 10.000 – 15.000 TL

Yaygın olarak bildirilen start-stop sistemi arızaları ve motor teklemeleriyle, A3 her zaman Audi’nin imzası olan sorunsuz sürüşünü karşılayamaz. 

A3’ün start-stop arızası, hidrolik direksiyon kaybına ve ölümcül olabilen gecikmeli bir fren tepkisine yol açabilir . 

Audi A3’lerde bulunan diğer tehlikeli sorunlar , arızalı hava yastıkları ve arızalı yakıt deposu emme pompalarıdır . 

Audi, yakıt deposu emme pompasının ücretsiz olarak değiştirilmesini sağlayacağını belirtti, ancak bir A3 ile gidiyorsanız daha fazla bilgi için  yerel Audi bayinizle iletişime geçin.

EN YAYGIN AUDİ TT SORUNLARI

ORTALAMA YILLIK ONARIM MALİYETİ: 10.000 – 15.000 TL

Audi TT’lerle ilgili çoğu sorun birinci ve üçüncü nesillerde bulunur . Arızalı hava yastıklarından yakıt deposu sızıntılarına ve elektrik sorunlarına kadar, TT modelleri bu sorunlara dikkat edilmezse sarsıntılı ve güvensiz sürüşler verebilir. 

 

AUDİ ARABALARI GÜVENİLİR Mİ ?

Audi otomobilleri tasarım ve inovasyonda lider olma eğilimindeyken, güvenilirlik konusunda biraz eksikleri mevcut.

Güvenilirlik Endeksi’ndeki 40 üreticinin yer aldığı listede Audi, 34. sırada yer aldı . 

Audi sahipleri ve sürücüleri genellikle hayal kırıklığına uğrarlar çünkü Audi’lerle ilgili sorunlar tutarsız görünmektedir ve tek bir sorun kaynağından kaynaklanmamaktadır – bunlar elektrik sorunları, yağ sızıntıları, hatalı parçalar veya tamamen başka bir şey olabilir. 

EN AZ GÜVENİLİR AUDİ MODELİ: 2014 AUDİ A4

EN YAYGIN SORUN : Tıkanmış plenum tepsisi tahliyeleri

JD Güç Güvenilirlik ölçeğinde  83/100 almasına rağmen , A4, en az güvenilir Audi modellerinden biri olarak kabul edilmesi için yeterince şikayet ve hatalı parça topladı.

Audi A4, nemi tahliye etmek için otomobilin kaputunun altında bulunan plenum tepsisinde su birikmesine yol açan tıkanmış giderler hakkında birçok şikayet topladı. 

Biriken su, aracınızın içine, elektrikli bileşenlerine veya fren güçlendiricinize sızabilir ve bunların tümü aracın işlevselliğinde sorunlara neden olabilir. 

EN GÜVENİLİR AUDİ MODELİ: 2010 AUDİ A6

EN YAYGIN SORUN : Karbon birikmesi 

En güvenilir Audi modeli 2010 Audi A6’dır.

JD Güç Güvenilirliği ölçeğinde 89/100 kazandı . Bu Audi hakkında hatalı bir tork konvertörü ve süspansiyon bileşenlerinin erken aşınması ile ilgili şikayetler olmasına rağmen , A6 genellikle en güvenilir Audi olarak kabul edilir. 

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir