OTO ARIZALARI

Kam Mili Sensörü Arızasının Tespit Edilmesi

SORUN GİDERME AŞAMALARI

  • Sensörün hasar görüp görmediğini kontrol edin ✓
  • Arıza hafızasını okuyun ✓
  • Doğru bağlantı, kopma ve korozyon için sensör kablolarının, konektörün ve sensörün elektrik bağlantılarını kontrol edin.

TESİSAT BAĞLANTI HATTININ KONTROL EDİLMESİ

Ohmmetre kullanarak kontrol ünitesinden sensöre giden bağlantı hattını kontrol edin. Konnektörü kontrol ünitesinden çıkarın ve sensörü çıkarın, devamlılık için ayrı kabloları kontrol edin. Pim ataması için bir devre şeması gereklidir. Referans değer: yakl. 0 Ohm.

ŞASİYE KISA DEVRE BAĞLANTI HATLARININ KONTROL EDİLMESİ

Şasiye kısa devre bağlantı hatlarını kontrol edin. Sensör tapası ile araç toprağı arasındaki ölçüm, kontrol ünitesi fişi çıkarıldı. Referans değer:> 30 MOhm.

BESLEME GERİLİMİNİN KONTROL EDİLMESİ

Kontrol ünitesinden sensöre giden besleme voltajını kontrol edin. Kontrol ünitesi fişini takın, kontağı açın. Referans değer: yakl. 5 V (üreticinin spesifikasyonlarına dikkat edin).

SİNYAL VOLTAJINI KONTROL ETTİRME

Sinyal voltajını kontrol edin. Osiloskoptan gelen ölçüm kablosunu bağlayın ve motoru çalıştırın. Osiloskopta bir kare dalga sinyali gösterilmelidir.

Cihan Usta
Otomakinist ototamir,bakım,yedekparçalarla ilgili bilgi sitesi olarak tasarlanmış ve tamamen sürücülere ve ustalara hitap eden bir haber sitesi olarak siz kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.
https://www.otomakinist.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir